home contact  

 


 


دو هفته‌نامه لرستان ورزشی ; ساعت ۱٢:٥٦ ‎ق.ظ روز شنبه ٢٧ تیر ۱۳۸۸

مراسم تشییع پیکر 3 قهرمان لرستانی تیم ملی جودو نوجوانان کشور و همچنین علی امیری کارمند اداره تربیت‌بدنی لرستان که در سانحه سقوط هواپیما جان باختند، جمعه 26 تیر، ساعت 9 صبح با حضور مردم قدرشناس خرم‌آباد از مقابل اداره کل تربیت‌بدنی استان تا قبرستان صالحین این شهر برگزار شد.

در این مراسم جمعی از مسوولان استان، نمایندگان مجلس و قهرمانان از جمله آرش میراسماعیلی حضور داشتند
دو هفته‌نامه لرستان ورزشی ; ساعت ۱:٤۳ ‎ق.ظ روز پنجشنبه ٢٥ تیر ۱۳۸۸

تمامی اعضای اعزامی تیم ملی نوجوانان جودوی ایران که صبح چهارشنبه 24 تیر به منظور حضور در اردوی آماده‌سازی عازم ایروان ارمنستان بودند، در سقوط هواپیما به کشته شدند.

سه ورزشکار لرستانی به اسامی محمد ملکشاهی(ایمان زینی‌وند) در وزن 55 کیلوگرم، یحیی(وحید) باقرپور در وزن 81 کیلوگرم و مصیب(مجتبی) عزیزاللهی در وزن 90 کیلوگرم جزو سرنشینان این هواپیما بودند. این قهرمانان قرار بود 15 مرداد در بوداپست مجارستان همراه تیم ملی نوجوانان کشورمان در اولین دوره مسابقات جودوی نوجوانان جهان حضور یابند.

گفتنی است مجتبی عزیزاللهی سال گذشته در مسابقات المپیاد ایرانیان که در یزد برگزار شد، در وزن 90 کیلوگرم یک مدال طلا برای لرستان کسب نمود. وی قهرمان ٢ دوره نوجوانان آسیا در هندوستان و یمن بود.

همچنین باقرپور قهرمان آموزشگاه‌های کشور و تورنمنت بین‌المللی چین نیز سال قبل در مسابقات المپیاد ایرانیان علاوه بر کسب مدال طلا برای لرستان به عنوان ستاره‌ی مسابقات برگزیده شد. توانایی این جوانان لرستانی به حدی بود که مرحوم علی بهرامی سرمربی تیم ملی نوجوانان در آخرین مصاحبه به خبرنگاران گفته بود: عزیزالهی شرایط شرکت در تیم جوانان را نیز دارد و اگر در آن‌جا انتخاب شود، اردوی تیم ملی نوجوانان را ترک خواهد کرد.

 

در عکس: مجتبی عزیزالهی(نفر اول از راست)، وحید باقرپور(نفر چهارم از راست) و محمد ملکشاهی(نفر دوم نشسته از راست) در آخرین عکس تاریخ دوران ورزش خود قبل از اعزام به ارمنستان دیده می‌شوند 

 

میراسماعیلی:

 این حادثه شوک بزرگی به ورزش کشور بخصوص جامعه جودو بود

ضایعه دلخراش سقوط هواپیمای حامل جمعی از هموطنان و جودوکاران کشورمان شوک بزرگی به مردم بخصوص جامعه ورزش و خانواده جودو بود.

آرش میراسماعیلی قهرمان جودو جهان و سرمربی سابق تیم ملی که به دلیل شوک از دست دادن جودوکاران نوجوان در سانحه سقوط نمی‌توانست به خوبی صحبت کند، گفت: این بچه‌ها سرمایه‌های ورزش جودوی کشور بودند و در واقع سال‌ها طول کشید تا با زحمات والدین، مربیان و مسوولین ورزش به این حد رسیدند و ضایعه از دست دادنشان شوک بزرگی برای جامعه ورزش بخصوص خانواده‌ی آنها و جودوکاران است. امید می‌رفت آینده جودوی کشور با حضور آنها تضمین شود، ولی این ضایعه همه‌ی ما را داغدار کرد.

 *******

علی امیری کارمند وظیفه‌شناس و خدوم حفاظت فیزیکی اداره کل تربیت‌بدنی لرستان نیز این تیم را همراهی می‌کرد. تصویر زنده‌یاد علی امیری:
دو هفته‌نامه لرستان ورزشی ; ساعت ٤:٤۸ ‎ب.ظ روز سه‌شنبه ٢۳ تیر ۱۳۸۸

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

دانلود صفحه ٢ (نسخه pdf)                دانلود صفحه 3 (نسخه pdf)

دانلود صفحه ۴ (نسخه pdf)               دانلود صفحه 5 (نسخه pdf)

دانلود صفحه 6 (نسخه pdf)               دانلود صفحه 7 (نسخه pdf)

 دانلود صفحه ٨ (نسخه pdf)

 

گزیده‌ی مطالب شماره دوم:

دختر لرستانی در فوتبال ایتالیا

 ماهی نیست که یک بازیکن ایرانى ساکن اروپا کشف نشود! فریدون زندى اولین و شاخص‌ترین آنها بود و پس از این کشف مهم و قابل توجه، سر و کله‌ی نام‌هاى دیگرى همچون اشکان دژآگه، الکساندر نورى، شاپورزاده و... هم پیدا شد.

کم‌تر نقطه‌اى در جهان وجود دارد که در آن از ایرانى‌ها خبرى نباشد و فرزندان این افراد، همچون هموطنان با استعدادشان در داخل کشور، در زمینه‌های مختلف هنری و ورزشی افتخارآرینی می‌کنند. بعضى از این بچه‌هاى ایرانى‌الاصل فوتبالیست هستند و حالا یکى از وظایف روزنامه‌نگاران ایرانى کشف این بازیکنان در سراسر جهان است!

پیدا شدن این بازیکنان مربیان تیم‌های ملی را هم برای اسفاده از آنها در ترکیب تیم ملی ایران وسوسه می‌کند.

در این گزارش، یک فوتبالیست ایرانى دیگر ساکن در اروپا را معرفى می‌کنیم :

"پروین بهاروند" 20 ساله که از یک پدر خرم‌آبادی و مادر ایتالیایى متولد شده، عضو تیم دینامو راونا از سرى B لیگ حرفه‌ای زنان ایتالیا می‌باشد. وی سال 2005 به اردوى تیم ملى نوجوانان ایتالیا هم دعوت شد و به همراه این تیم در اردوى دختران زیر ۱۶ سال ایتالیا در کورو چانو واقع در نزدیکى فلورانس حضور به هم رسانید.

پروین که پنجم اکتبر ۱۹۸۹(13 مهر 1368) به دنیا آمده، اگر چه در ترکیب نهایى نوجوانان زیر ۱۷سال ایتالیا راه پیدا نکرد، اما قطعاً آینده‌ی درخشانی خواهد داشت و این امکان وجود دارد که در آینده به عضویت تیم‌ ملى زنان ایتالیا در آید و به همراه این تیم در مسابقات معتبر اروپایى و جهانى شرکت نماید. (بقیه در ادامه مطلب)
دو هفته‌نامه لرستان ورزشی ; ساعت ٥:۱٩ ‎ب.ظ روز یکشنبه ٢۱ تیر ۱۳۸۸

دانلود صفحه دوم (نسخه PDF)

دانلود صفحه سوم (نسخه PDF)

دانلود صفحه چهارم (نسخه PDF)

دانلود صفحه پنج (نسخه PDF)

دانلود صفحه شش (نسخه PDF)

دانلود صفحه هفت (نسخه PDF)

 

 منتخب مطالب شماره یک را ادامه مطلب مطالعه نمایید

 

هوای تازه در ورزش لرستان

مهدی شجاعی

گاهی اوقات پرداختن به موضوعی که خارج از تمرکز فکری است و با علایق و روحیات انسان چندان متناسب نیست، می‌تواند در جای خود به عنوان مهم‌ترین انگیزه و محرک مورد استفاده قرار گرفته و فرد را وادار به واکنش نماید. به طور حتم برای فردی که در فضای دیگری غیر از ورزش مشغول تکاپوست، انفعال و بی‌تفاوتی نسبت به پیدیده و نیاز محرز، حیاتی و مسلمی چون ورزش، نمی‌تواند چندان زیبنده و خوشایند باشد. این احساس نیاز، زمانی حالت تکمیل‌یافته و منسجمی به به خود می‌گیرد که بدانیم در لرستان زندگی می‌کنیم! استانی نمونه به لحاظ آسیب‌دیدگی‌های متنوع، محرومیت‌های عجیب و معضلات مختلف منجر به فقر که از میان موارد گوناگون، فقر فکری و مدیریتی، بیش از سایر گزینه‌ها تا کنون خودنمایی کرده است.

با نگاهی اجمالی به ورزش لرستان، خواهیم دید که از موفقیت‌های بزرگ فردی و گروهی ورزشکاران لر، سالیان درازی است که می‌گذرد و چه بسا همین منوال در آینده باعث مصداق هر سال دریغ از پارسال گردد. اگر چه در مواردی، درخشش مقطعی قهرمانانی خودساخته و کوشا را نظاره‌گر بودیم، لیک افولشان را نیز به سرعت و ظرف مدتی کوتاه به تماشا نشستیم.(بقیه در ادامه مطلب)